Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2007 > wrzesień / październik

Strona pierwsza

> Szukający prawdy, a przez to Boga. Znać prawdę znaczy być z Chrystusem

Pozdrowienie Papieża skierowane do uczestników Meetingu w Rimini i homilia Kardynała Tarcisio Bertone, Sekretarza stanu Państwa Watykańskiego, wygłoszona podczas Mszy Świętej otwierającej całe wydarzenie.

Benedykt XVI


Listy

> Prowokacja życia

i inne...


Pierwszy plan. Meeting

> Meeting


Pierwszy plan. Meeting

> Pociągnięci atrakcyjnością prawdy

Muzułmanie, którzy naprawdę rozmawiają z żydami i chrześcijanami. Naukowcy poruszeni przez piękno. Politycy i przedsiębiorcy trzymający się linii dobra wspólnego. I oczywiście wystawy, spektakle, restauracje... Spojrzenie podsumowujące tegoroczne wydarzenie z Rimini. Kolejny raz rozum otwarty szeroko na Tajemnicę pokazał, że „wędrówka ku prawdzie” jest doświadczeniem możliwym dla wszystkich.

Giorgio Vittadini


Pierwszy Plan

> Powiedzieli...


Pierwszy plan. Meeting

> Chrześcijanie podnieście swój głos

Nadzieją dla Europy jest jej tożsamość. Problem anonimowego chrześcijaństwa. Zadaniem polityki jest „sprawianie, aby ludzie poszukiwali odpowiedzi na głębokie pytania, które ich nurtują”. Mówi Hans-Gert Poettering, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

rozmawiał Roberto Fontolan


Pierwszy plan. Meeting

> Ja, Chrystus i Zambrano

Odnoszenie się do pytania o sens świata, powinno być postawą, której człowiek uczy się już w szkole. Umiejętność ta wraz z byciem „dyspozycyjnym wobec tego, co się wydarza”, może „ocalić ludzkość od samounicestwienia”. Kilka myśli Pietro Barcellony, który w czasie Meetingu dokonał pewnego odkrycia.

przygotował Davide Perillo


Pierwszy Plan. Meeting

> Kiedy natura zaczyna odpowiadać

Laureat nagrody Nobla poruszony wystawą. Matematycy zafascynowani „siłą oczywistości” – naukowcy, którzy wzbudzili entuzjazm wśród uczestników Meetingu.

Mario Gargantini


Pierwszy Plan. Meeting

> Czy sędzia może być sprawiedliwy?

Togi. Adwokaci. Profesorowie. Członek Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Przez tydzień zmagali się z pewnym odwiecznym pytaniem. Pytaniem dotyczącym nas wszystkich.

Marta Cartabia


Pierwszy plan. Meeting

> Albo protagonistami, albo nikim

Komunikat prasowy podsumowujący Meeting


Społeczeństwo

> Godzina ósma, lekcja techno-nihilizmu

Okładka Śladów wywołuje niezwykle aktualne pytanie: co sprawia, że tak trudno wychowywać w szkolnych klasach? Jedynym punktem od którego można rozpocząć na nowo, również gdy zdaje się panować chaos, jest osoba („ja”).Proponujemy wypowiedź eksperta, który wyjaśnia gdzie bierze początek idea „szkoły neutralnej”.

Giorgio Chiosso


CL. La Thuile

> La Thuile


CL. La Thuile. Spotkanie Odpowiedzialnych

> Tajemnica poprzedza każdą rzecz

Chrystus jest „Wydarzeniem dziejącym się teraz”. Wydarzeniem, wobec którego może stanąć każdy z nas, w naszych czasach. Relacja ze spotkania, podczas którego siedemset osób z siedemdziesięciu krajów mogło się o tym przekonać. Wyzwanie,, aby rozpoznać skierowane ku nam spojrzenia Chrystusa zostało rzucone sercu każdego z uczestników.

Luigi Amicone


CL. La Thuile

> Żyć dla dzieła Kogoś innego

Troska o najmniejszych i chorych na AIDS. Doświadczeniem dzielą się Innocente Figini i Rose Busingye. Można uczyć się nowego spojrzenia w codziennym życiu.

Paola Bergamini


CL. La Thuile. Świadectwo

> Większa jest nadzieja

Historia Vicky nosicielki wirusa HIV, wolontariuszki z ośrodka Meeting Point


CL

> Jesteśmy tam. I każdemu możemy powiedzieć: przyjdź i zobacz

Odwiedzamy wspólnoty CL żyjące w części świata, gdzie obecność chrześcijańska jest coraz bardziej zagrożona. Jest tam jednak ktoś, kto dodaje otuchy. Wychodząc od pewnego, otrzymanego daru można „potwierdzać pozytywność we wszystkim”.

Roberto Fontolan


Kultura

> Mam wielkiego przyjaciela. Claudio Chieffo

Massimo Bernardini


Kultura. Mam wielkiego przyjaciela

> Historia spotkania

David Horowitz


Kościół

> Życie oddane Bogu nigdy nie jest zmarnowane

Ogólnokrajowe Spotkanie Młodzieży Włoskiej "Agora Młodych Włochów" było głównym celem podróży Benedykta XVI do Loreto, która odbyła się w dniach 1-2 września 2007 r. Proponujemy przemówienie papieża wygłoszone podczas czuwania modlitewnego.

Benedykt XVI


Od redakcji

> Prawdziwy początek jest wyzwaniem dla życia


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją