Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2016 > lipiec / sierpień

Od Redakcji

> Tam, gdzie jesteśmy


Listy

> Pytające ludzkie serce i inne...


Pierwszy plan

> Wstęp

Tegoroczny Meeting Przyjaźni między Narodami w Rimini otworzy swoje podwoje 19 sierpnia


Pierwszy plan. Meeting

> Inne dobro

Dzisiaj drugi jest odpierany jako zagrożenie.Widzimy to w obliczu dramatu imigracji, ale także w codzinnym życiu. Tegoroczny Meeting w Rimini (19-25 sierpnia) będzie poświęcony nadziei, jaką niesie "spotkanie". Rozpoczynamy tę podróż wraz z tymi, którzy zaryzykowali podjęcie tego wyzwania osobiście.

Paola Bergamini


Pierwszy plan. Giorgio Buccellati

> Niespodzianka, jaką jesteś "ty"

W Meetingu bierze udział od 2012 roku. Odkrył tam miejsce, w którym dialog jest „wolny od jakiejkolwiek retoryki” oraz idei, ponieważ jest „żyjącą rzeczywistością”.

Luca Fiore


Pierwszy plan. SILVANO MARIA TOMASI,ROBERTO SNAIDERO

> Świadectwa


Pierwszy plan. Orlando Carter Snead

> Radość penetrująca ciało

Na Meetingu wystąpił już pięć razy. W tym roku także będzie w Rimini. „Jest to relacja, stająca się integralną częścią pracy, którą wykonujemy każdego dnia na Uniwersytecie Notre Dame”.

Luca Fiore


Aktualności. Wielka Brytania

> Brexit - rozwód z powodu niskiej samooceny

Politolog ADRIAN PABST spogląda na kryzys Unii Europejskiej, który nie jest tylko problemem gospodarczym, ale także problemem społeczeństwa, które może odkryć coś radykalnie nowego.

Luca Fiore


Aktualności. Ulotka

> I co teraz? Wobec opcji "odejść" albo "pozostać"

Kilka dni po głosowaniu wspólnota CL w Wielkiej Brytanii napisała dokument, który rzuca wyzwanie każdemu: „Czy drugi jest dobrem?”.


Aktualności. Bruksela

> Dom w Molenbeek

Co wtorek rozdają jedzenie. Wachlarz pomocy jest jednak bardzo rozległy i obejmuje różne osoby. Dwa miesiące po masakrze z 22 marca spędziliśmy jeden dzień z małą wspólnotą braci zakonnych, którzy żyją pośród imigrantów. I zajmują się „pustką” młodych. Poprzez modlitwę i życie.

Maurizio Vitali


Świadkowie

> Powrót Daniela

Historia przełożonego zakonu. Od dzieciństwa spędzonego w dobrej rodzinie po napady z bronią w ręku. Aż do tych słów…


Rekolekcje. Ezechiel

> Lud i Oblubieniec

Fragment Księgi Ezechiela, rozważany przez księdza Juliána Carróna w Rimini. I śmiałość, z jaką prorocy opisują przymierze Pana z Izraelem. Od troski o niezasłużone wybranie po niewierność Jerozolimy. Wobec której Bóg postanawia uczynić „coś nowego

ks. Ignacio Carbajosa


Rok miłosierdzia. Misje

> Przebaczenie Hongkongu

Rozbite społeczeństwo. Mity pogrążonej w kryzysie nowoczesności. I konfucjańska moralność, która nie wytrzymuje próby wychowania dzieci i trudów życia. Co roku przybywają tysiące nowych chrześcijan. Opowieść księdza LUIGIEGO BONALUMIEGO, jedynego Misjonarza Miłosierdzia w byłej kolonii brytyjskiej.

Alessandra Stoppa


Życie CL. Wilno

> Niespodzianki charyzmatu

W Wilnie na Litwie w związku ze spotkaniem odpowiedzialnych z państw byłego Związku Radzieckiego spotykają się katoliccy i prawosławni członkowie Ruchu, po raz pierwszy od spotkania i wymiany uścisków papieża Franciszka z Cyrylem. Temat spotkania? Czym jest Ruch. I co takiego przezwycięża „codzienność, która ścina z nóg”.

Luca Fiore


Życie CL. Zembrzyce

> Zanurzeni w miłosierdziu

Osoby odpowiedzialne za grupy CL w Polsce i wszyscy, którzy podjęli się przygotowania tegorocznych wspólnotowych wakacji, oraz zaangażowani w Światowe Dni Młodzieży w dniach 17–19 czerwca 2016 roku spotkali się w Ośrodku Rekolekcyjnym „Totus Tuus”, położonym w malowniczym Beskidzie Makowskim, w Zembrzycach, około 30 kilometrów od Kalwarii Zebrzydowskiej.

Urszula Piętka


Lektury. Ksiązki na lato 2016. Nędznicy

> Siła Valjeana

Jest jedną z „książek na lato”, proponowanych przez Ruch w tym roku. Imię jej bohatera zostało przywołane podczas spotkania pytań w Rimini. Co takiego potężnego znajduje się w Nędznikach? Oto próba odpowiedzi, która balansuje między powieścią, kinem a musicalem.

Davide i Paolo Prosperi


Ksiązka na lato. Amoris laetitia

> Miłość ręcznie robiona

Ines Maggiolini


Kultura. Wywiad

> Przerzucać mosty

Prades i Cadenas: rozmowa twarzą w twarz dwóch przyjaciół (teologa i naukowca-agnostyk

Angel L. Fernandez Recuero


Fakt

> Twarz Giacomo


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją