Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2015 > wrzesień / październik

Strona Pierwsza

> Wybór Abrahama i wyzwania współczesności

Notatki z rozmowy księdza Juliana Carróna, Josepha Weilera i Moniki Maggioni podczas Meetingu Przyjaźni między Narodami. Rimini, 24 sierpnia 2015 r.


Od redakcji

> Bruzdy Franciszka


Listy

> Wiem, Kto za tym stoi i inne...


Rodzina. Chiara Giaccardi

> Sprawmy, by rozbłysła

Rodzina nie jest jakimś abstrakcyjnym modelem, którym można wymachiwać jak chorągiewką. Ale „konkretem”, którym trzeba żyć, uczynionym z kruchości, ocalenia i zranień. W związku z Synodem Biskupów socjolog CHIARA GIACCARDI mierzy się z przyczynami kryzysu rodziny. Oraz z siłą jej (niedoskonałego) piękna.

Stefano Filippi


Rodzina. Święci

> Ludwik i Zelia: przyjaciele, za którymi warto podążać

Podczas Synodu zostaną ogłoszeni świętymi rodzice świętej Teresy z Lisieux. Pierwsi kanonizowani razem małżonkowie. Adele i Valter Schilirò (których syn został ocalony za ich wstawiennictwem) opowiadają o tym, jak życie tych dwojga zmienia ich życie. Oraz życie wielu małżeństw.

Paola Bergamini


Pierwszy Plan. Meeting

> Nieprzewidywalna iskra

Meeting potrzeby nieskończoności i metody Boga: spotkanie po spotkaniu, nieprzewidywalny spektakl człowieczeństwa, które się rozpala. I buduje jedność oraz „inny rodzaj życia”. Wolontariusze, wiele świadectw, goście „z daleka”, którzy czują się jak w domu… Na tych stronach najważniejsze fakty z całego tygodnia.

Davide Perillo


Pierwszy Plan. Papież Franciszek

> "Nie urodziliśmy się `z wadą`. Nasza natura jest stworzona do rzeczy wielkich"

Przesłanie Ojca Świętego na XXXVI Meeting Przyjaźni między Narodami (Rimini, 20–26 sierpnia 2015 r.), 19.08.2015 r.


Pierwszy Plan. Syria

> Zapach Chrystusa pośród bomb

Fragmenty wystąpienia ojca IBRAHIMA ALSABAGHIEGO, proboszcza łacińskiej wspólnoty z Aleppo, który w Rimini opowiedział o życiu „na linii ognia”. W odległości 50 metrów od terrorystów brakuje wszystkiego. Świadectwo tego, kto codziennie kocha i przebacza.

o. Ibrahim Alsabagh


Pierwszy Plan. Ojciec Lepori

> Brak i serce Boga

Opat cystersów ojciec MAURO GIUSEPPE LEPORI poprowadził lectio poświęconą tematowi Meetingu. „Meeting poszerza mi moją drogę”.

Alessandra Stoppa


Pierwszy Plan. Wystawa

> Tak Abraham stał się moim przyjacielem

Jeden z kuratorów opowiada o wystawie poświęconej patriarsze. I o tym, jak ten człowiek towarzyszył mu od „uniwersum tego, co przewidywalne” do zaufania Bogu.

ks. Ignacio Carbajosa


Aktualności. Antonio Polito

> Rozbrojeni z człowieczeństwa

„W naszym życiu bez Chrystusa zaczynamy doświadczać lęku przed wolnością”. ANTONIO POLITO odczytuje aktualny kryzys, wychodząc od pierwszej wydanej w języku włoskim książki księdza Juliána Carróna: wychowanie, terroryzm, „nowe prawa”, gościnność… I tłumaczy dlaczego chrześcijaństwo może pomóc w odrodzeniu społeczeństwa.

Davide Perillo


Aktualności. Ksiądz Julián Carrón

> "Papież Franciszek stawia czoła epokowym wyzwaniom"

Wywiad z przewodniczącym Bractwa Comunione e Liberazione, opublikowany na łamach „Corriere della Sera” 16 września 2015 r.

Aldo Cazzullo


Ameryka. Podróż papieska

> Zaskoczeni

Przemyślany dziennik podróży papieża na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Od wystąpienia w ONZ po małą szkołę na nowojorskim Harlemie. Dni głębokich gestów i pokornych przywołań: bezbronna siła Ewangelii zwyciężyła zakłady i kategorie. Aż po tę intymną modlitwę: „Strzeż wszystkich tych, którzy na mnie spojrzeli”.

Andrea Tornielli


Kościół. Afryka

> Jak rodzi się chrześcijaństwo

Kaplica z błota wzniesiona na sawannie po to, by pokazać, co się wydarza w tej wiosce w Czadzie. Od ziemi pierwszego orędzia po Mongolię. Jak na świecie wciąż na nowo pojawia się fascynacja Chrystusem. I Jego lud.

Alessandra Stoppa


Kościół. Mongolia

> Pierwszy "ksiądz"

Będzie to pierwszy kapłan najmłodszego na świecie Kościoła. ENKH BAATAR opowiada o tym, jak spotkał „szczęście”.

Andrea Avvenuto


Życie CL. Spotkanie Odpowiedzialnych

> "Nigdy nie widziałem takiego miejsca"

Twarze i opowieści z 80 krajów. 450 osób u stóp Matterhornu z okazji MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA ODPOWIEDZIALNYCH. Wielu „towarzyszy drogi” z różnym doświadczeniem, by pomóc na nowo odkryć „to, co nam się przydarzyło”. I co znaczy dawać o tym świadectwo dzisiaj.

Paola Bergamini


Świadkowie. Uznać Chrystusa

> Życie Andrei

Andrea to chłopak chory na AIDS, znany z listu, który poruszył księdza Giussaniego podczas lekcji zatytułowanej Uznać Chrystusa. Dotąd to wszystko, co o nim wiedzieliśmy, zawierało się w tamtych linijkach. Teraz Marco Zibardi, zwany „Zibą”, opowiada nam o swoim koledze ze szkoły. I o tym, co zobaczyły oczy tego, kto, tak jak on, towarzyszył mu do końca.

Luca Fiore


Fakt

> Msza św. dla dzieci


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją