Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2015 > wrzesień / październik

Strona Pierwsza

> Wybór Abrahama i wyzwania współczesności

Notatki z rozmowy księdza Juliana Carróna, Josepha Weilera i Moniki Maggioni podczas Meetingu Przyjaźni między Narodami. Rimini, 24 sierpnia 2015 r.


Od Redakcji

> Bruzdy Franciszka


Listy

> Wiem, Kto za tym stoi i inne...


Rodzina. Chiara Giaccardi

> Sprawmy, by rozbłysła

Rodzina nie jest jakimś abstrakcyjnym modelem, którym można wymachiwać jak chorągiewką. Ale „konkretem”, którym trzeba żyć, uczynionym z kruchości, ocalenia i zranień. W związku z Synodem Biskupów socjolog CHIARA GIACCARDI mierzy się z przyczynami kryzysu rodziny. Oraz z siłą jej (niedoskonałego) piękna.

Stefano Filippi


Rodzina. Święci

> Ludwik i Zelia: przyjaciele, za którymi warto podążać

Podczas Synodu zostaną ogłoszeni świętymi rodzice świętej Teresy z Lisieux. Pierwsi kanonizowani razem małżonkowie. Adele i Valter Schilirò (których syn został ocalony za ich wstawiennictwem) opowiadają o tym, jak życie tych dwojga zmienia ich życie. Oraz życie wielu małżeństw.

Paola Bergamini


Pierwszy Plan. Meeting

> Nieprzewidywalna iskra

Meeting potrzeby nieskończoności i metody Boga: spotkanie po spotkaniu, nieprzewidywalny spektakl człowieczeństwa, które się rozpala. I buduje jedność oraz „inny rodzaj życia”. Wolontariusze, wiele świadectw, goście „z daleka”, którzy czują się jak w domu… Na tych stronach najważniejsze fakty z całego tygodnia.

Davide Perillo


Pierwszy Plan. Papież Franciszek

> „Nie urodziliśmy się «z wadą». Nasza natura jest stworzona do rzeczy wielkich”

Przesłanie Ojca Świętego na XXXVI Meeting Przyjaźni między Narodami (Rimini, 20–26 sierpnia 2015 r.), 19.08.2015 r.


Pierwszy Plan. Syria

> Zapach Chrystusa pośród bomb

Fragmenty wystąpienia ojca IBRAHIMA ALSABAGHIEGO, proboszcza łacińskiej wspólnoty z Aleppo, który w Rimini opowiedział o życiu „na linii ognia”. W odległości 50 metrów od terrorystów brakuje wszystkiego. Świadectwo tego, kto codziennie kocha i przebacza.

o. Ibrahim Alsabagh


Pierwszy Plan. Ojciec Lepori

> Brak i serce Boga

Opat cystersów ojciec MAURO GIUSEPPE LEPORI poprowadził lectio poświęconą tematowi Meetingu. „Meeting poszerza mi moją drogę”.

Alessandra Stoppa


Pierwszy Plan. Wystawa

> Tak Abraham stał się moim przyjacielem

Jeden z kuratorów opowiada o wystawie poświęconej patriarsze. I o tym, jak ten człowiek towarzyszył mu od „uniwersum tego, co przewidywalne” do zaufania Bogu.

ks. Ignacio Carbajosa


Aktualności. Antonio Polito

> Rozbrojeni z człowieczeństwa

„W naszym życiu bez Chrystusa zaczynamy doświadczać lęku przed wolnością”. ANTONIO POLITO odczytuje aktualny kryzys, wychodząc od pierwszej wydanej w języku włoskim książki księdza Juliána Carróna: wychowanie, terroryzm, „nowe prawa”, gościnność… I tłumaczy dlaczego chrześcijaństwo może pomóc w odrodzeniu społeczeństwa.

Davide Perillo


Aktualności. Ksiądz Julián Carrón

> „Papież Franciszek stawia czoła epokowym wyzwaniom”

Wywiad z przewodniczącym Bractwa Comunione e Liberazione, opublikowany na łamach „Corriere della Sera” 16 września 2015 r.

Aldo Cazzullo


Ameryka. Podróż papieska

> Zaskoczeni

Przemyślany dziennik podróży papieża na Kubę i do Stanów Zjednoczonych. Od wystąpienia w ONZ po małą szkołę na nowojorskim Harlemie. Dni głębokich gestów i pokornych przywołań: bezbronna siła Ewangelii zwyciężyła zakłady i kategorie. Aż po tę intymną modlitwę: „Strzeż wszystkich tych, którzy na mnie spojrzeli”.

Andrea Tornielli


Kościół. Afryka

> Jak rodzi się chrześcijaństwo

Kaplica z błota wzniesiona na sawannie po to, by pokazać, co się wydarza w tej wiosce w Czadzie. Od ziemi pierwszego orędzia po Mongolię. Jak na świecie wciąż na nowo pojawia się fascynacja Chrystusem. I Jego lud.

Alessandra Stoppa


Kościół. Mongolia

> Pierwszy ksiądz

Będzie to pierwszy kapłan najmłodszego na świecie Kościoła. ENKH BAATAR opowiada o tym, jak spotkał „szczęście”.

Andrea Avvenuto


Życie CL. Spotkanie Odpowiedzialnych

> „Nigdy nie widziałem takiego miejsca”

Twarze i opowieści z 80 krajów. 450 osób u stóp Matterhornu z okazji MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA ODPOWIEDZIALNYCH. Wielu „towarzyszy drogi” z różnym doświadczeniem, by pomóc na nowo odkryć „to, co nam się przydarzyło”. I co znaczy dawać o tym świadectwo dzisiaj.

Paola Bergamini


Świadkowie. Uznać Chrystusa

> Życie Andrei

Andrea to chłopak chory na AIDS, znany z listu, który poruszył księdza Giussaniego podczas lekcji zatytułowanej Uznać Chrystusa. Dotąd to wszystko, co o nim wiedzieliśmy, zawierało się w tamtych linijkach. Teraz Marco Zibardi, zwany „Zibą”, opowiada nam o swoim koledze ze szkoły. I o tym, co zobaczyły oczy tego, kto, tak jak on, towarzyszył mu do końca.

Luca Fiore


Fakt

> Msza św. dla dzieci


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją