Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2015 > styczeń / luty

Ksiądz Giussani

> Przed 7 marca. W towarzystwie Kościoła

Oczekując na audiencję u papieża Franciszka w Rzymie, przedstawiamy kilka ujęć ze spotkań Ruchu z następcami świętego Piotra.


>


>


Od Redakcji

> Najdroższa obecność w naszym życiu

Artykułem Od Redakcji w tym numerze jest list, który ksiądz Julián Carrón, przewodniczący Bractwa CL, napisał do całego Ruchu w związku ze zbliżającą się audiencją u papieża Franciszka 7 marca 2015 roku.

ks. Julian Carrón


Listy

> Zaskakująca górska wyprawa i inne...


Pierwszy Plan. Islam

> My i islam. Nieobecny rozum albo prawdziwy Adam

Ataki terrorystyczne. Strach i złość. Hymny do wolności… Szybko zapomnimy o tym wszystkim, co właśnie się wydarza. Jak jednak można nie być więźniami reaktywności? O czym musimy wiedzieć?

Wael Farouq


Pierwszy Plan. SAMIR KHALIL SAMIR

> By pomóc islamowi, potrzeba przyjaźni

Islamska myśl pilnie potrzebuje nowej hermeneutyki. Jaki możemy mieć w tym udział? Odpowiada ojciec SAMIR KHALIL SAMIR.

Alessandra Stoppa


Pierwszy Plan. Zamach w Paryżu

> Po zamachach w Paryżu wyzwaniem jest prawdziwy dialog

Proponujemy artykuł napisany przez przewodniczącego Bractwa CL, opublikowany we włoskim dzienniku „Corriere della Sera” 13 lutego 2015 roku.

ks. Julian Carrón


Aktualności. MAURIZIO BOA

> Dzień po Eboli

Do dzisiaj jej ofiarą padło sześć tysięcy osób. Prawie 18 tysięcy jest zarażonych. Teraz jednak martwi sytuacja „po”. Epidemia, która zaalarmowała świat, widziana przez tego, kto pozostał ze swoimi ludźmi: ojciec MAURIZIO BOA, misjonarz przebywający we Freetown od 18 lat, nie spodziewał się, że nadejdzie jeszcze coś gorszego od wojny. „Wirus zmienił relacje społeczne”.

Alessandra Stoppa


Świadkowie. Emanuele i Elisa

> Nie tylko ze względu na radosne zakończenie

Życie zagrożone rzadką patologią. Cierpienie, wdzięczność. Rok spędzony w szpitalu pośród operacji, potrzeb i przyjaźni. Oto historia pewnego noworodka i jego rodziców (oraz tych, którzy ich spotkali). Kiedy pośród doraźnych spraw dostrzega się nieskończoność.

Mattia Ferraresi


Ksiądz Giussani

> Aż po przeznaczenie. Życie człowieka w sercu drugiego

Minęło 10 lat od jego Dies natalis. W tym czasie poznało go wiele osób (także po raz pierwszy) za pośrednictwem doświadczenia Ruchu i stronic jego biografii. Proponujemy urywki tych spotkań w postaci świadectw i wywiadów, by odkryć dzisiaj jego wkład w Kościół i w świat.

pod red. Alberta Savorany


Ksiądz Giussani

> Dziedzictwo całego Kościoła

Współpracownik pięciu papieży opowiada, w jaki sposób ksiądz Giussani zmienił jego życie. I nie tylko.

Guzmán Carriquiry


Papież w Azji

> Tylko po to, by z nimi być

Opowieść o bardzo wyjątkowej wizycie na kontynencie, na którym chrześcijanie stanowią mniej niż trzy procent całej ludności, chrztów jest tu jednak więcej niż w całej Europie. I gdzie Ojciec Święty spotkał tych, którzy przeżyli tajfun Yolanda oraz dzieci ulicy, buddyjskich mnichów i wiernych indu… By zanieść przesłanie nieuczynione ze słów.

Andrea Tornielli


Ekumenizm

> Ziarno, które zakiełkuje

Spotkanie Ojca Świętego z Bartłomiejem I, głową Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, z perspektywy świata prawosławnego. Rozbieżne interpretacje i nowe nadzieje. Z pewnością to, co się wydarzyło, uniosło zasłonę sceptycyzmu oraz „kościelnej polityki”, pokazując, że istnieje inny wymiar, w którym „cud jest prawem egzystencji”.

Giovanna Parravicini


Ziemia Święta

> Już i jeszcze nie

Katolicy byli Włochami, prawosławni pochodzili z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Kronika nigdy wcześniej niespotykanej pielgrzymki, która pozwoliła odkryć korzenie zdumiewającej przyjaźni. I znów patrzeć na Tego, który zwycięża wszelkie podziały. Przeszłe i obecne.

Luca Fiore


Życie CL

> Synowie marnotrawni

Poszukiwanie siebie, możliwość odkrycia ojca na nowo. Oraz oczekiwanie, cierpliwość. Rodzice, nauczyciele i młodzi opowiadają o doświadczeniu miłości, która nie mówi „precz”, ale „idź”. Tak jak w przypowieści.

Paola Bergamini


Życie CL

> Przeznaczenie nigdy się nie cofa

Historia José

Paolo Perego


Szkoła Wspólnoty

> Teraźniejsze doświadczenie

ks. Luigi Giussani


NEW YORK ENCOUNTER

> This is it!

Trzy dni „w poszukiwaniu ludzkiego oblicza”. Pośród naukowców, menadżerów, studentów… Podróż w temat, który dzisiaj w Stanach Zjednoczonych rozpala dyskusje.

Mattia Ferraresi


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją