Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2011 > styczeń / luty

Strona pierwsza

> Zmysł religijny, sprawdzian wiary

ks. Julián Carrón


Od redakcji

> "Aby wiara zaważyła na życiu"

Jako słowo Od redakcji w tym numerze zamieszczamy list księdza Juliána Carróna, skierowany do Bractwa Komunia i Wyzwolenie.


Listy

> Laura, siostra Lorenz i metoda znaku

i inne...


Listy. Ksiądz Andrea d`Auria

> "Nie brakuje wam żadnego daru łaski"

W dniach 14–16 stycznia 2011 roku gościliśmy w Rzeszowie księdza Andreę D’Aurię, naszego drogiego przyjaciela i włoskiego wizytatora ruchu Komunia i Wyzwolenie w Polsce.

Marcin Życzyński


Spotkania. We wspólnotach

> W towarzystwie przyjaciół

Wspólne roraty (a po nich śniadania), wigilijna wieczerza, jasełka, kolędowanie i pochód Trzech Króli ulicami miasta – Adwent i Boże Narodzenie to czas szczególnych spotkań, wspólnego radosnego oczekiwania na spotkanie z największą Radością i samo spotkanie. Oto jak te wyjątkowe dni roku liturgicznego przeżywały ruchowe wspólnoty w różnych miejscach Polski.


Pierwszy plan. Świadkowie

> Życie, którego się dotyka

Od Egiptu po Zatokę Perską spotkaliśmy kilkoro chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie, gdzie ostatnie zamachy i podmuch rewolucji obnażyły wiele ran, ale także ukazały obecną tam komunię.

Alessandra Stoppa


Pierwszy plan. Ojciec Samir Khalil Samir

> "Mój naród spragniony jest wolności"

Kraj zależny od przywództwa, którego nie ma; setki ofiar ulicznych protestów – według znawcy islamu, ojca SAMIRA KHALILA SAMIRA, „potrzeba głębokiej odnowy”, unikając jednak oddania władzy w niepożądane ręce. Jest jednak coś, co daje nadzieję...

Alessandra Stoppa


Rozmowa. Ruggero Guarini

> Zanikanie poczucia tajemnicy

„Kult tego, co ludzkie”. Triumfujące osądy, uznające samobójstwo reżysera Maria Monicellego za akt odwagi. Pewność postępowego optymizmu. I „laicka przesądność”, która zapomniała o wątpliwości Sofoklesa... Pisarz RUGGERO GUARINI opowiada o pawiej egolatrii, która zajmuje miejsce wdzięczności. „Wdzięczności za to, że budzisz się rano”.

Alessandra Stoppa


Rocznice. Ksiądz Luigi Giussani

> Zafascynowany naszym życiem

Sześć lat po śmierci ksiądz Giussani wciąż tworzy lud, docierając także do tych, którzy nigdy nie poznali go osobiście. Muzułmański wykładowca, żydowski prawnik, prawosławny teolog i anglikański pastor – opowieść o przyjaźni, która dotykając świata, „zmieniła mnie”.

Fabrizio Rossi


Życie CL. Gest charytatywny

> Ty jesteś mną. Prawo "ja"

Zaczyna się z wielu powodów. „Coś, co dokonuje się teraz”, pokonuje myśli i wystawia na próbę wiarę. Genua, Arezzo, Madryt, następnie Szkocja, Rosja... Doświadczenia młodych i dorosłych pośród chorych, ubogich albo w przytułkach, gdzie bezinteresownie dzielą się swoim wolnym czasem, którego nie mają zbyt wiele. Czasem, „który zbawia wszystko”.

Alessandra Stoppa


Kultura. "Ludzie Boga"

> Z większej miłości

Paolo Matei


Lektura miesiąca. Światłość świata

> Świadek, który nas do siebie zbliża

Książka ta może rozbudzić w wielu osobach tę pojawiającą się na początku uczciwość, która prawie niezauważalnie doprowadza do rozkochania się w Kościele. Wystarczy przyjąć Papieża takiego, jakim jest, z tym, co mówi i robi.

ks. Javier Prades


Dodatek online. Żywa pagina: Kościół

> Rozumienie wiary

"Światłość świata"

Francesco Ventorino


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją