Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 1991 > Biuletyn - wrzesień

Od Redakcji

> Jesteśmy tu po to, aby poruszone zostały nasze serca

Marek Adamowicz


Życie CL w Polsce

> Powrót do źródła

W pierwszym tygodniu lipca br. Po siedmiu latach od spotkania na taką skalę, mającego wówczas miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, tym razem w Łagowie Lubuskim w województwie zielonogórskim, nad pięknie położonymi jeziorami: Łagów i Ciesz, miał miejsce ogólnopolski obóz ruchu Komunia i Wyzwolenie.

Alina Rynio


Życie CL w Polsce

> Wakacje w Krynicznie

Dni od 20 do 27 lipca br. było nam dane przeżyć w leśniczówce w Krynicznie koło Środy Śląskiej. Mieszkają tam nasi przyjaciele Agata i Władek z Wojtusiem i Maćkiem. Było nas 6 osób dorosłych i 22 dzieci, z którymi już od kilku lat wspólnie spędzaliśmy wakacje w Krzeszowie wraz z naszymi przyjaciółmi ze Świdnicy. W tym roku nie było możliwe podjęcie tego dzieła wspólnie, dlatego też przed nami stanęło nowe doświadczenie.

Beata


> Obóz międzynarodowy Łagów`91

Notatki z konferencji ks. Massimo Camisasca


Teksty ks. Giussaniego

> Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi

Każdy z nas ma swoje własne imię, tak jak tamta młoda dziewczyna, która nazywała się Maryja; żyła w więzi z innymi ludźmi, z których każdy nosił swe własne imię; jeden spośród nich nazywał się Józef. W nasze życie wszedł anioł; w jakiś sposób, za pośrednictwem swojego posłańca (towarzystwa), Bóg powiedział nam: „Pozdrawiam twoje życie, Pan jest z Tobą. Życie Twoje będzie pełne łaski, pozytywności".

Luigi Giussani


Teksty ks. Giussaniego

> Pamięć jest większa od marzeń

Fragmenty trzeciej konferencji księdza Luigi Giussaniego wygłoszonej podczas rekolekcji Bractwa Comunione e Liberazione, Rimini, 17 marca 1991

Luigi Giussani


Ksiądz Giussani

> Dla Boga nie ma nic niemożliwego

Notatki z dnia kończącego rok pracy. Mediolan, 1 czerwca 1991

ks. Luigi Giussani


Życie CL

> List Księdza Giussaniego do członków Bractwa CL

Luigi Giussani


Słowo Papieża

> Zaangażowanie polityczne dotyczy wszystkich i służy wszystkim

Fragmenty encykliki Christifideles Laici


> Wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa

Kiedy stajemy wobec jakiejkolwiek „sprawy ludzkiej” pojawia się pytanie o reakcję – o to jaka postawę zająć wobec tego, co wchodzi w krąg mojego życia. Jak odpowiedzieć na wyzwanie, które mnie dotyka?

Marek Adamowicz


Listy

> Pescara`91. Świadectwa uczestników wakacji

Jan


Życie CL w Polsce

> Pan radością mą

W czerwcu 1985 roku odbyło się w Jazgarzewie I Parafialne Święto Dzieci pod hasłem „Radością naszą jesteś Ty”. Zaproszenie do wspólnego świętowania zostało skierowane do wszystkich parafian. Za przebieg spotkania odpowiedzialna była miejscowa wspólnota Ruchu, a wśród gości nie zabrakło też przyjaciół z innych wspólnot. Wszystko po to, aby widzialna była jedność chrześcijan, aby serca uczestników Święta jeszcze bardziej ukochały Chrystusa.

Dariusz Chodyniecki


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją