Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2020 > wrzesień / październik

Od Redakcji

> Widowisko


Listy

> Sąsiedzi po drugiej stronie podjazdu i inne...


Listy

> Świadectwa polskich studentów z wyjazdu do Augustowa


Pierwszy Plan

> Poruszenie


Pierwszy Plan

> Gramatyka nadziei

Co wniósł Meeting 2020 w złożoną rzeczywistość naszej obecnej sytuacji? Anatomia pewnego wydarzenia, które otwiera się na potrzebę „wniesienia w świat czegoś nowego”. Pozytywność, która jest pełna racji.

Fernando de Haro


Pierwszy Plan

> Tworzyć ciało

„Meeting powinien «rozciągnąć się» na cały kraj, aby przeciwdziałać rozpadowi społeczeństwa”. Nadia Urbinati, politolog z Uniwersytetu Columbia i gość talk show w Rimini, opowiada, dlaczego znalazła w tym święcie «dodatkowy bieg»

Paolo Bergamini


Pierwszy Plan

> Skąd bierze się nadzieja?

Publikujemy pełny tekst rozmowy Bernarda Scholza, prezesa Fundacji Meeting w Rimini, z księdzem Juliánem Carrónem, prowadzącym ruch Komunia i Wyzwolenie (Comunione e Liberazione), podczas edycji specjalnej Meetingu 20 sierpnia 2020 r.


Ścieżki

> To nie będzie dead year

„W Ugandzie niewielu mieszkańców ma dostęp do Internetu. Pandemia spowodowała przerwanie wszystkich relacji pomiędzy studentami a profesorami. Ale jest ktoś, kto znajduje nowe drogi” - mówi Matteo Severgnini, wicedyrektor liceum im. ks. Luigiego Giussanniego w Kampali, które gromadzi młodzież ze slumsów.

Anna Leonardi


Ścieżki

> Ożywienie

Powrót do prowadzenia zajęć i docenienie minionych miesięcy: „Zasadnicze jest to, co dyktuje droga”. Anna Frigiero, dziekan Instytutu Najświętszego Serca (Instituto Sacro Cuore) w Mediolanie, opowiada o powrocie do edukacyjnych wyzwań.

Alessandra Stoppa


Ścieżki

> Lekcje od młodych

Są tacy, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny i tacy, którzy kończą studia. Lecz jakie horyzonty otworzyło uczniom te dziewięćdziesiąt dni „zajęć wirtualnych”? Czworo z nich o tym opowiada.

Alessandra Stoppa


Ścieżki

> Poza ekranem

W trakcie ciągłego rozwoju technologii uczymy się krytycznego korzystania z narzędzi, które oferuje. Poznajemy jej mocne i słabe strony - mówi Marco Gui specjalizujący się w socjologii mediów [dziedzinie nauki zajmującej się badaniem zachowań ludzkich w Internecie - przyp. tłum]

Paolo Perego


Świadectwa

> Chrystus zmartwychwstał

Wspomnienie o śp. ks. Marku Żmudzie

Marek Biernacki


Homilia

> „Niech będą przepasane wasze biodra i zapalone pochodnie” (Łk 12,35)

Homilia wygłoszona przez bpa Ignacego Deca w czasie mszy św. pogrzebowej za śp. Marka Żmudę, proboszcza parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegomiu 6 lipca 2020 r.

bp Ignacy Dec


Inauguracja Roku Pracy

> Pragnienie i zdumienie

Homilia wygłoszona podczas mszy św. w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach inaugurującej rok pracy ruchu Komunia i Wyzwolenie w Polsce.

ks. Józef Jończyk


Kultura

> „Ja jestem wolny”

Recenzja filmu Ukryte życie, 2019, reż. Terrence Malick


Historia

> „Nie jestem taki”


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją