Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2020 > marzec / kwiecień

Od Redakcji

> Co nas wyrywa z nicości?

Tekstem Od Redakcji w tym wydaniu jest list, który ksiądz Julián Carrón, przewodniczący Ruchu Komunia i Wyzwolenie, wysłał do całej wspólnoty Ruchu


Listy

> Czym żyję? i inne...


Pierwszy Plan

> Nowy czas

Po raz pierwszy w życiu jesteśmy zmuszeni, żeby żyć w innej rzeczywistości od tej, która była do tej pory. W istocie, od czasów II wojny światowej to pierwsza taka sytuacja na Zachodzie.


Pierwszy Plan

> Strach i obecność

Kruchość i marzenia o teoriach, potrzeba drugiego i brak autorytetu. Epidemia koronawirusa osłabia cywilizację Zachodu „coraz bardziej obojętną na samego Jezusa”. I stawia nas na rozdrożu... Mówi Antonio Polito, felietonista „Corriere della Sera”

Davide Perillo


Pierwszy Plan

> Dzień na oddziale

Ciągłe oczekiwanie i nieustająca nadzieja w pracy na oddziale. Problemy, relacje z pacjentami, setki telefonów, modlitwa... Historia Amedea Capettiego, specjalisty chorób zakaźnych w Sacco w mediolańskim szpitalu na pierwszej linii od początku epidemii.


Pierwszy Plan

> W sieci, ale bez sieci

Szkoła, którą nagle zamykają, jest wywrócona do góry nogami. Zmienia się perspektywa wszystkiego, tak jak ma to miejsce podczas e-lekcji. Nie chodzi już o „utrzymanie uczniów w ryzach”, ale o „ich wolność uczestniczenia w lekcjach” .... Świadectwo młodej nauczycielki.

Paolo Perego


Pierwszy Plan

> To Ja jestem!

Anna


Ścieżki. Bliski Wschód

> Za twarzą inny

Arabia Saudyjska, Egipt, Liban. W codziennych sytuacjach lub trudnych krajach relacja z wyznawcami innej wiary staje się odkryciem tego, co sprawia, że ​​żyją. Trzy świadectwa wspólnoty Ruchu


Ścieżki

> Prace w toku

Uniwersytety trzeciego tysiąclecia oraz dokonująca się zmiana. Od dydaktyki po „trzecią misję” – oto jak zmienia się system. I jak wpływa na serce uniwersytetu – życiową relację między tym, kto naucza, a tym, kto się uczy.

Alfredo Marra


Ścieżki

> Żeby zrozumieć, kim jestem

Niezdany egzamin, pytania o politykę, pytania od znajomych ze studiów oraz list od profesora. Studentka pierwszego roku w Argentynie i jej odkrycie samej siebie.

Alessandra Stoppa


Ścieżki

> U źródła

W Ugandzie wszystko było przygotowane na wakacje Ruchu dla osób pochodzących z różnych afrykańskich krajów. Ale okazuje się, że z powodu epidemii przyjaciele z Włoch nie mogą przyjechać – wybucha strach, paraliż. A potem… Opowieść z Kampali o drodze wolności.

Rose Busingye


Kultura

> Cóż za piękny dzień

Trzy filmy do obejrzenia na kanapie


Historia

> Oczy Dawida


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją