Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2018 > maj / czerwiec

Od Redakcji

> Droga do przejścia razem


Listy

> Moje miejsce i inne...


Pierwszy Plan

> W sercu młodych

Kim są, czego poszukują. I co znajdują. Oto dlaczego Kościół postanowił umieścić ich w centrum. Oraz im towarzyszyć.


Pierwszy Plan. Gest charytatywny

> W ten sposób życie może rozkwitać

Notatki z rozmowy z grupą studentów zaangażowanych w „gest charytatywny”, który wychowuje do odkrywania samych siebie i rzeczywistości (Mediolan, 12 marca 2018).


Pierwszy Plan. Młodzi

> Pęknięcie i piękno

W Wielkanoc pięć tysięcy uczniów ze szkół średnich wzięło udział w Triduum Gioventù Studentesca. By zadać swoje pytania, wysłali 250 zapytań. Oto fragmenty niektórych z nich. Są fotografią ich serc, pośród oczekiwań, nadziei, trudów. Oraz odkryciem, że „to coś, czego zawsze brakuje”, nie jest przekleństwem.


Pierwszy Plan. W sieci

> A jeśli „rzeczywistość” jest interesująca…

Oto zadanie dorosłych dzisiaj, gdy sieć, portale społecznościowe oraz wirtualność zmieniają sposób poznawania rzeczywistości.


Pierwszy Plan. Synod

> „Potrzebujemy was”

Opowieść i (oczekiwania) jednego z 340 młodych z całego świata, zaproszonych przez Papieża do Rzymu w związku z przygotowaniami do październikowego synodu.

Michiele Borghi


Ścieżki. Argentyna, Brazylia, Wenezuela

> Ja, Kant i stokroć więcej

Argentyna, Brazylia i Wenezuela. 33 lata „rewolucji” Alejandro. Giovanna i odkrycie prawdziwej „przygody”. Oraz Guillermo, który w czasie kryzysu swojego kraju znajduje się na rozdrożu: czy nadzieja znajduje się w „historii elit”, czy „w naszej”? Trzy świadectwa nawrócenia z assemblei odpowiedzialnych CL w Ameryce Południowej.


Ścieżki. Rumunia

> „Zanosić życie tam, gdzie jest śmierć”

W Pata Rat pośród baraków tych, którzy żyją na wysypisku śmieci. I w Bukareszcie z sierotami, które poruszyły Papieża swoimi pytaniami. Udaliśmy się tam, by poznać pracę rumuńskiej organizacji pożytku publicznego, która stawia wszystko na rodzinę oraz na wychowanie. W państwie Unii Europejskiej z najwyższym odsetkiem dzieci porzuconych.

Alessandra Stoppa, fot. Alexandrina Kiss


Ścieżki. Holandia

> Szpital na kampusie

Ksiądz Michiel Peeters jest misjonarzem pracującym w Holandii. W kraju przodującym pod względem sekularyzacji oferuje studentom różnego pochodzenia pytanie, które zmieniło jego życie: „Czy Chrystus naprawdę odpowiada na potrzebę serca?”. Pojechaliśmy, by go poznać.

Luca Fiore


Ścieżki. Historie

> Ulepieni z innej gliny

Matka zamordowanego dziecka, która zdumiewa Hiszpanię, oraz nauczycielka z Kazachstanu, która pracuje w odmienny sposób, do tego stopnia, że jej muzułmański przełożony… Dwa doświadczenia człowieczeństwa, które zmienia społeczeństwo.

Pod red. A. Stoppy i L. Fiore


Ścieżki. Kultura

> Delacroix, malarz w czasach burzy

Wystawa w Luwrze, by na nowo odkryć „ostatniego ze starożytnych i pierwszego z nowoczesnych”, który w walce Jakuba z Aniołem widział samego siebie.

Giuseppe Frangi


Lektury

> Książki na lato

Od Papieża po propozycje dla młodzieży. Oto tytuły, które Ruch sugeruje jako kontynuację drogi także podczas wakacji.


Fakt

> Proszę księdza, czy mogę coś powiedzieć?


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją