Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2007 > styczeń / luty

Strona Pierwsza

> Bliskość z Chrystusem

Notatki z wykładu ks. Luigi Giussaniego wygłoszonego podczas Rekolekcji Bractwa Komunia i Wyzwolenie, Rimini, 8 maja 1982 r.

Luigi Giussani


Listy

> Ocalające miejsce

i inne...


Pierwszy plan. Bractwo 1982-2007

> List do Bractwa

Mediolan, 30 stycznia 2007

Julian Carrón


Pierwszy plan. Bractwo 1982-2007

> Żyć pamięcią o Chrystusie w każdym środowisku. Ukazywać rozumność wiary

Kardynał Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, z okazji 25. rocznicy pappieskiego uznania Bractwa Komunia i Wyzwolenie chętnie zgodził sie na okolicznościowy komentarz dla Śladów. "Doświadczenie, które rodzi się z charyzmatu ks. Giussaniego zadziwia przede wszystkim dlatego, że pokazuje, jak bardzo wiara może pobudzać zainteresowanie człowieka rzeczywistością".

Roberto Fontolan


Pierwszy plan. Bractwo 1982-2007

> Największa łaska w historii Ruchu

Proponujemy fragmenty "Noty historycznej", zamieszczonej w książce ks. Gissaniego Bractwo Comunione e Liberazione (San Paolo, Alba 2002 r.), w której wiceprzewodniczący Bractwa wskazuje etapy prowadzące do oficjalnego rozpoznania Bractwa CL przez Stolicę Apostolską, 11 lutego 1982 r.

Giorgio Feliciani


Pierwszy plan. Bractwo 1982-2007. Wywiad z Giancarlo Cesaną

> "Bractwo Koła Ratunkowego"

Po ukończeniu studiów uniwersyteckich mała grupa przyjaciół nadal się spotykała. Dzięki zaraźliwemu naleganiu ks. Giussaniego, aby pozostawać w przyjaźni, powstała pierwsza konfaternia, z której narodziło się Bractwo. Świadek tamtego czasu wspomina spotkania przy ulicy Mose Bianchi w Mediolanie

Alberto Savorana


Społeczeństwo. Wychowanie

> Szkoła dla osoby

Dnia 15 grudnia 2006 r. szkole państwoej w Ascoli Piceno nadano imię ks. Luigi Giussaniego. jest to pierwsza szkoła we Włoszech, której patronem będzie ten "niezwykły bohater życia obywatelskiego i religijnego naszych czasów". Wybór dokonany przez dyrekcję szkoły i potwierdzony przez lokalne władze ukazuje aktualność metody wychowawczej, proponowanej przez założyciela CL.

Adolfo Leoni


Litwa. Debata na uniwersytecie

> Wiara, rozum i pięć studentek z Wilna

Grupa pięciu studentek filozofii, podejmując wyzwanie, jakim było wystąpienie Papieża w Ratyzbonie, zaproponowała publiczne spotkanie na temat związku pomiędzy wiarą a rozumem. Przedstawiamy ich list adresowany do Benedykta XVI.


Kultura. Rosja. Świadectwo Aleksandra Archangielskijego

> Na Meeting po sens życia

Zamieszczamy artykuł publikowany przez agencję prasową RIA Novosti 24 sierpnia 2006 r. Jego autor, znany rosyjski dziennikarz, wnikliwy obserwator, wśród pawilonów Meetingu w Rimini zanotował wiele wartościowych dla Wschodu jak i dla Zachodu spostrzeżeń.

Aleksandr Archangielskij


Kościół. Ekumenizm. Benedykt XVI i Kirył

> Wspólnie przeciwko zagrażającym niebezpieczeństwom

Przedmowa Metropolity Kiryła do książki Benedykta XVI - Wprowadzenie do chrześcijaństwa


Kościół. Ekumenizm. Benedykt XVI i Kirył

> Do czcigodnego Brata Kiryła

List Papieża do Metropolity Smoleńska, z podziękowaniem za przedmowę do książki Wprowadzenie do chrześcijaństwa, opublikowanej w Rosji przez Centrum Kulturalne Biblioteka Ducha na prośbę Patriarchatu Moskiewskiego

Benedykt XVI


Od Redakcji

> Przyjaźń przeżywana w wolności


Lektura

> O Bożym prowadzeniu


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją