Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2020 > styczeń / luty

Od Redakcji

> U źródeł samego siebie


Listy

> Patrząc na moją żonę


Pierwszy Plan

> Możliwa droga

Okazja jest szczególna: kilkudniowa konferencja, która jakiś czas temu miała miejsce we Florencji. Jej tytuł to: „Nieprzyjacielska samotność”; podczas jej trwania wiele wystąpień i świadectw podejmowało z rożnego punktu widzenia (medycznego, psychologicznego, ekonomicznego) ogromny problem naszego społeczeństwa.


Pierwszy Plan

> Wiara i samotność


Pierwszy Plan. Holandia

> Naprawdę nie jestem sama?

Pragnienie, aby mieć dzieci, które nie jest spełnione. Poczucie nieużyteczności, nieodpowiedniości, nieszczęścia… Dwie historie i jeden list o głębokiej i zwykłej samotności, w której otwiera się nowy horyzont.

L. Fiore, A. Stoppa


Ścieżki

> Uczyń mnie szczęśliwym

„Chrystus może pochwycić każdego rodzaju człowieczeństwo, w dowolnym momencie życia”. Świadectwo Bractwa św. Józefa, które gromadzi mężczyzn i kobiety powołane do życia w dziewictwie, wewnątrz doświadczenia charyzmatu ks. Giussaniego i okoliczności, do których zostali powołani.

Paola Bergamini


Ścieżki

> Wrocław. Powab Bezbronnego Piękna

Kolejna prezentacja Bezbronnego Piękna miała miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Tym razem na temat treści tej książki rozmawiali bp Andrzej Siemieniewski, Krzysztof Zanussi i Bogusław Fiedor


Ścieżki. Japonia

> Człowiek, który się nie lęka

Papież Franciszek oczami Kościoła „małego i dalekiego”, Jeseph Mitsuaki Takami, przewodniczący biskupów japońskich, opowieść z Nagasaki o więzi z papieżem.

Alessandra Stoppa


Ścieżki

> „Ja, ksiądz Giussani i chleb na każdy dzień”

„Znalazłem w tym coś genialnego i zacząłem kupować wszystkie inne książki…”. Pierwsza niespodzianka w księgarni, potem owego 30 maja na placu św. Piotra, homilia Ratzingera na pogrzebie… Aż do „odkrycia go we mnie, dziś”. Po piętnastu latach od śmierci założyciela CL, ojciec Fabio Pallotta, guanellianin, opowiada o spotkaniu, które odmieniło Jego życie.


Ścieżki

> Historia miłosna, która jest jego całym życiem


Kultura. Muzyka Waltera Muto

> Kiedy wydarza się muzyka. Małe kobietki


Fakt

> Cegła Luny

„W tym roku też się zaangażuję”. Ostatnim razem na koniec rekolekcji studenckich Luna spotkała w autobusie swoje koleżanki, które jako wolontariuszki pracowały przy pracach porządkowych. Promieniowały. Co kryło się w ich oczach, które błyszczały? Żeby uzyskać odpowiedź na to pytanie, Luna w tym roku też postanowiła zaangażować się w wolontariat.


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją