Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2002 > listopad / grudzień

Słowo pośród nas

> Modlitwa niech będzie dla naszego człowieczeństwa przyczółkiem w walce

Notatki z wystąpienia ks. Giussaniego podczas Dnia Inauguracji roku dorosłych Comunione e Liberazione diecezji mediolańskiej. Mediolan, 21 wrześień 2002


Od redakcji

> ...nie wejdziecie nigdy


CL na świecie i w Polsce

> Wzruszające piękno życia Doroty

13 listopada 2002 roku, Pan powołał do siebie młodą mamę i żonę Dorotę Kozłowską z Białegostoku. Miała zaledwie 36lat, bardzo dobrego i kochającego męża Piotra, pięcioletniego syna Adasia i wielu przyjaciół dzielących z nią doświadczenie ruchu Komunia i Wyzwolenie (Comunione e Liberazione). Była lekarzem o specjalności ginekologicznej.

Alina Rynio


Listy

> Realizować pragnienia i inne


Pierwszy Plan

> Wychowanie i wolność. Ryzyko nauczania

Redakcja Śladów zebrała grupę nauczycieli z Hiszpanii, Włoch, Chile, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych i Paragwaju, by porozmawiać o wychowaniu i nauczaniu. Przedstawiamy ich doświadczenia.


Pierwszy Plan

> Kościół wobec wojny. Nie dla „wojny prewencyjnej"

Jan Paweł II, Ratzinger, Tauran, Ruini. Wielokrotnie poprzez środki masowego przekazu przedstawione zostało stanowisko Kościoła: to nie jest „wojna sprawiedliwa”. Kryzys iracki winien być rozwiązany na forum Narodów Zjednoczonych.

Lucio Brunelli


Pierwszy Plan

> Wojna: Ślepy zaułek

Wywiad z abp Renato Martino - stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy ONZ

Marco Bardazzi


Pierwszy Plan

> Ameryko, nie wypowiadaj wojny pokojowi

Naciski ze strony rządu amerykańskiego. Zamach na Bali i zagrożenie międzynarodowym terroryzmem. Negatywne konsekwencje polityczne wojny i niebezpieczeństwo powstania efektu „domina” na całym Bliskim Wschodzie. Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Regionu Lombardzkiego, który wielokrotnie przebywał w Iraku.

Gianluigi Da Rold


Kościół

> Josemaria Escriva. Bose stopy na śniegu.

Dnia 6 października został kanonizowany założyciel Opus Dei. Dom rodzinny, wstąpienie do seminarium, poświęcenie się pracy dobroczynnej dla biednych, spotkania z młodymi ludźmi. Potem, 2 października 1928 roku «otrzymałem wizję na temat całego Dzieła»: chrześcijanie powinni dążyć do własnego uświęcenia poprzez spełnianie zwyczajnych obowiązków.

Alessandro Zangrando


Dokument

> Źródło żywej nadziei

Przesłanie ks. Luigi Giussaniego na zakończenie Meetingu. Rimini 24 sierpień 2002


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją