Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2006 > styczeń / luty

Ślady, numer 1 / 2006 (styczeń / luty)

Społeczeństwo. Laickość i laicyzm

Laickość i laicyzm

Po oskarżeniach o mieszanie się w sprawy świata, skierowanych przeciwko Benedyktowi XVI, chcemy zwrócić uwagę na fundamentalny wkład Kościoła w życie społeczne i wspieranie wolności wszystkich ludzi, nie tylko chrześcijan. Giorgio Vittadini wyjaśnia istniejącą w społeczeństwie potrzebę Kościoła.


To Kościół łączy na nowo serce każdego człowieka z istotą rzeczy, umożliwiając ich rozumienie, podjemuje dialog na wielkie tematy i daje konkretne przykłady.

Massimo Caprara i Eugenio Corti, mówią o epoce ideologii, jako jej szczególnie świadkowie, i o Kościele, który zawsze dawał świadectwo pasji dla człowieka.


Więcej na ten temat przczytasz w artykułach:

Społeczeństwo. Laickość i laicyzm

> Jeśli zniszczysz Kościół, zniszczysz również siebie

Doprowadzane do skrajności dążenie do kształtowania spraw ludzkich z całkowitym pomijaniem Boga, prowadzi nas coraz bardziej nad brzeg przepaści, ku całkowitemu odrzuceniu człowieka.

Luca Pesenti


Społeczeństwo. Laickość i laicyzm

> Caprara. Nie są to bezprawne ingerencje

Od sekretarza Togliattiego do katolika z przekonania. Potrząśnięte ideologie, dziś jednakże mają odmienne twarze. "Kościół jest wolnością, bez lub przeciwko niemu nie ma życia"

Opracował Luca Pesenti


Społeczeństwo. Laickość i laicyzm

> Corti. Głos ocalenia dla wszystkich

Kościół wspiera człowieka w jego trudnej, codziennej wędrówce. Niejednokrotnie bywa to wędrówka tragiczna, jak podczas wojny. Chrześcijaństwo jako czynnik wyższej cywilizacji.

Opracowała Paola Ronconi


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją