Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2019 > maj / czerwiec

Ślady, numer 3 / 2019 (maj / czerwiec)

Pierwszy Plan

Początek pracy

Pytanie, które dotyczy wszystkich, dotyka każdego zakamarka życia. I otwiera drogę. Dla nas samych i dla świata. Co wytrzymuje próbę czasu?


Tym razem „Pierwszy plan” rozpoczyna się od trzech historii, pochodzących z różnych stron świata. Jest to sposób uchwycenia pierwszego kontruderzenia dopiero co rozpoczętej wraz z Rekolekcjami Bractwa CL pracy, która będzie wymagała czasu, by zostać rozwiniętą i pogłębioną. Ale na razie interesującą rzeczą jest uchwycenie, jak bardzo to pytanie – co wytrzymuje próbę czasu? – oraz ten tekst prowokują każdego, komu leży na sercu człowieczeństwo, własne oraz innych. Wystarczy przeczytać długi i piękny wywiad z Giovannim Stanghellinim, znanym psychiatrą, by zdać sobie z tego sprawę (zob. www.pl.clonline.org).

W świadectwie z Hiszpanii, opublikowanym jako następne w kolejności, widać doskonale doniosłość tej pracy. „Personalizacja wiary”, pogłębienie relacji z Chrystusem jest tak decydujące, że nie tylko może wytrzymać próbę dramatycznej historii, takiej jak historia Robera i Mamen, ale ją przemienia, czyni ją zdolną do rozjaśnienia rzeczywistości wokół, nawet jeśli jest to szpital. Ich wiara pokrywa się z wkładem, jaki wnoszą w świat, posiada społeczną wagę. Możemy powiedzieć: polityczną.

Ostatni artykuł gromadzi zaś opowieści tych, którzy w minionych tygodniach zgodzili się podjąć tę samą weryfikację w związku z wyborami europejskimi, do czego zapraszał dokument CL. Rezultat? Łańcuch zdumiewających odkryć.

 

 


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją