Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2006 > marzec / kwiecień

Ślady, numer 2 / 2006 (marzec / kwiecień)

Społeczeństwo. Polityka prorodzinna

W Brukseli powstała fundacja, promująca wartości katolickie w UE

Wiadomości KAI


Fundacja „Europa”, której celem jest promowanie w instytucjach Unii Europejskiej wartości wyrastających z katolicyzmu, została zaprezentowana 22 marca w Brukseli. Główna siedziba nowo powstałej organizacji mieści się w Paryżu, a oddziały w Brukseli i Mediolanie.

Prezesem fundacji jest Włoch Giorgio Salina z Europejskiego Centrum Studiów Zaludnienia, Środowiska i Rozwoju. Wśród jej założycieli znajduje się Kazimierz Korab, jeden z trzech wiceprzewodniczących Konwentu Chrześcijan dla Europy, którego polska sekcja istnieje już drugi rok.

Fundacja „Europa” jest kontynuacją działań podejmowanych w parlamencie europejskim na rzecz umieszczenia w traktacie konstytucyjnym odniesień do chrześcijańskiego dziedzictwa. Uzyska ona akredytację przy instytucjach Unii Europejskiej. Będzie wyrażać stanowisko zgodne z nauką społeczną Kościoła i współpracować z parlamentarzystami europejskimi podzielającymi te wartości. Ma zabiegać o katolicką obecność w tych instytucjach i o to, by liczył się tam demokratycznie wyrażany głos katolików. Będzie popierać prawa i godność człowieka jako założycielskie zasady naszego kontynentu.

Fundacja „Europa” zamierza też utworzyć sieć stowarzyszeń wiernych wartościom, na których wyrosła nasza wspólna europejska historia. RV


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją