Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 2004 > wrzesień / październik

Ślady, numer 5 / 2004 (wrzesień / październik)

Życie CL

Porywająco ludzcy

Meeting 2004, Rimini 22-28 sierpnia


Porywająco ludzcy

  • Siedem dni otwartych przez Jana Pawła II i zamkniętych przez ks. Giussaniego. Sprowokowani, by nigdy, ż żadnego powodu, ze względu na żadną korzyść, kompromis, oportunizm czy ideologię, nie zdradzić człowieczeństwa
  • Wśród najbardziej niespodziewanych spotkań, o które w innej sytuacji byłoby bardzo trudno i które dają nadzieję na przyszłość, słyszymy słowa: „Każdy  z nas ma w tym momencie świadomość bycia interesującym czynnikiem, twórcą teraźniejszej rzeczywistości, budzącym chęć przemiany” (ks. Giussani)
  • Na Meetingu liczącym dwadzieścia pięć lat, nie ma mowy o jakiejś melancholii czy starości, jest natomiast pewność, że cel, do którego zmierzamy to ten, w którym już zaczęliśmy uczestniczyć: „Chrystus jest niewyczerpaną zasadą odnowy człowieka i świata” (Jan Paweł II)

 

Pozdrowienia po modlitwie Anioł Pański, przekazane droga satelitarną z rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo, 22 sierpnia 2004 r.

Kieruję teraz moje pozdrowienia do wszystkich uczestników dwudziestej piątej edycji „Meetingu na rzecz przyjaźni między narodami”, odbywającego się w tych dniach w Rimini. Serdeczną myśl kieruję szczególnie do księdza prałata Luigi Giussaniego, założyciela i prowadzącego ruch „Comunione e Liberazione”, który to ruch zainicjował i promuje Meeting.

Tegoroczny temat spotkania: „Nasz postęp nie polega na mniemaniu, że osiągnęliśmy już cel, ale na nieustannym dążeniu do niego” doskonale wyraża syntezę chrześcijańskiego ducha i wartości typowej dla współczesnej kultury, jaką jest właśnie „postęp”. Chrześcijaństwo, mimo ludzkich ograniczeń i błędów, stanowi największy czynnik postępu, ponieważ Chrystus jest niewyczerpaną zasadą odnowy człowieka i świata. Niech zatem w Chrystusie znajdują motyw do działania i nadziei zarówno wszyscy wierzący, jak i każdy szukający prawdy. To jest moje życzenie, do którego dołączam moje szczególne błogosławieństwo

Jan Paweł II


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją