Menu strony Strona główna Śladów
   
Ślady > Archiwum > 1997 > Biuletyn (37) lipiec-sierpień

Ślady, numer 4 / 1997 (Biuletyn (37) lipiec-sierpień)

Listy

Przekazywanie darów


Na końcu spotkania ze wspólnotą CL z Modeny, nowy Arcybiskup, Benito Cocchi, powiedział nam: „Pozwólcie mi cieszyć się razem z wami i wyrazić całą moją radość z tego, że czuję się teraz głęboko związany z wami w tej drodze. Nauczyłem się od was, a raczej od waszych rodziców, dwadzieścia czy trzydzieści lat temu, pozornie paradoksalnego uczucia: dowiedziałem się, że można dyskutować o ideach, ale nie dyskutuje się o życiu osoby, czy o doświadczeniu. Albo ktoś je przyjmuje, albo odrzuca.

Za każdym razem, kiedy spotykałem się z ruchem, mogłem stwierdzić, że spotkałem się twarzą w twarz z życiem, twarzą w twarz z doświadczeniem. Nie było ideologii, ani tematów do dyskusji, ale - tak jak przeżywaliśmy to dzisiaj, poprzez świadectwa i pieśni - doświadczenie, życie, takie, które ja akceptuję i dzielę z wami. Mówię o tym, co zawsze czyni Pan, kiedy spotyka osoby, które, podejmując wysiłek z przekonaniem i entuzjazmem, mówią „tak”.

Wyrażam mój podziw wobec was, jak i wdzięczność wobec Kościoła w Modenie. I proszę was, żebyście byli obecni w życiu Kościoła w tej diecezji w sposób aktywny, żebyście rozwijali się, wzrastali, aby wasz dar był przeżywany i zachowany nie tylko przez was, ale by był przekazywany, poprzez tę wspaniałą tradycję teologiczną i kościelną, jaką jest łączenie się wszystkich darów, które, razem, nie giną w zamieszaniu ale stają się jeszcze piękniejsze”.

Jesteśmy wdzięczni.

Comunione e Liberazione,

Modena

 

 


Polska strona Ruchu CL   |   Kontakt z redakcją