Ślady
>
Archiwum
>
2005
>
lipiec / sierpieĹ
|
||
Ślady, numer 4 / 2005 (lipiec / sierpieĹ) Hiszpania. Przeciwko dyktaturze relatywizmu Tak mĂłwiĹ Zapatero Jak dochodzi siÄ do ustanowienia prawa, ktĂłre przeczy zdrowemu rozsÄ dkowi, naturze i postÄpowi Zachodu. Historia dziaĹaĹ totalitarnych w PaĹstwie prawa Christina LĂłpez Schlichting RzeczywiĹcie, byĹo to zawarte w programie wyborczym, jednak powszechnie wiadomo, Ĺźe nikomu nawet siÄ nie ĹniĹo zdobycie wĹadzy przez PSOE. Program zostaĹ stworzony jako wyraz i jako funkcja opozycji, ĹÄ czÄ c wszystkie dysydenckie siĹy spoĹeczne. Jednak tragedia zamachu z 11 marca zmieniĹa obrĂłt spraw wynoszÄ c Zapatero do wĹadzy. Teraz prezydent nawiÄ zuje do programu tylko wtedy, gdy jest to dla niego wygodne... jak widaÄ w przypadku negocjacji z ETA, ktĂłrych nie byĹo âw programieâ. Wszyscy wiedzÄ , Ĺźe gĹĂłwnym inicjatorem nowego przewrotu homo jest silne lobby gay, wobec ktĂłrego RodrĂŹguez Zapatero zaciÄ gnÄ Ĺ liczne zobowiÄ zania w czasie gdy byĹ w opozycji. Wszyscy pamiÄtamy Pedro AlmodĂłvara, czytajÄ cego koĹcowÄ odezwÄ przeciwko wojnie irackiej, na czele orszaku, ktĂłry potem zdoĹaĹ odsunÄ Ä od wĹadzy Nazara. Albo osobistoĹci gay hiszpaĹskiego Ĺwiata sztuki, ktĂłre wykorzystaĹy ekran przeciwko RzÄ dowi Partii Ludowej.
ĹťenujÄ ca manipulacja Z tej samej katedry ruszyĹy kampanie majÄ ce na celu âuwraĹźliwienieâ spoĹeczeĹstwa. Akcje te majÄ na celu prezentowanie wychowania i rozwoju dzieci w rodzinach homoseksualnych jako rozpowszechnionej i wrÄcz zbawiennej rzeczywistoĹci spoĹecznej ( w Hiszpanii pozwala siÄ na adopcjÄ osobom samotnym). Aby podeprzeÄ owe dziaĹania jakimĹ ânaukowymâ punktem widzenia, Kolegium Psychologiczne w Madrycie we wspĂłĹpracy z Uniwersytetem w Sewilli przeprowadziĹo badania ukazujÄ ce, Ĺźe dzieci wzrastajÄ normalnie rĂłwnieĹź w rodzinach tworzonych przez pary homoseksualne. Wspomniane badania zostaĹy przeprowadzone bez zachowania nawet minimalnej rzetelnoĹci i ĹcisĹoĹci. PrzebiegaĹy bez okreĹlenia wskaĹşnikĂłw ryzyka i odpowiedniej grupy odniesienia. OgraniczaĹy siÄ do dokonania oceny dwudziestu rodzin Ĺredniej klasy spoĹecznej, wybranych przez stowarzyszenia gay. W tym samym czasie przebiegaĹy, z zaĹoĹźenia tajne, badania pĂłĹnocnoamerykaĹskie, prowadzone przez Baileya, Golombka i Taskera, ukazujÄ ce, Ĺźe u 9 do 25% dzieci wychowywanych w takich rodzinach ujawniĹ siÄ homoseksualizm.
WoĹanie na alarm Alarm wszczÄĹy instytucje prawne, konsultujÄ ce reformÄ z ramienia RzÄ du: Consejo de Estado, Consejo General del Poder Judicial i Real Academia de Jurisprudencia y LegislaciĂłn, ktĂłre podkreĹliĹy niezgodnoĹÄ tekstu reformy z KonstytucjÄ â Konstytucja Hiszpanii okreĹla jednoznacznie maĹĹźeĹstwo jako zwiÄ zek miÄdzy mÄĹźczyznÄ i kobietÄ . Wymienione instytucje uznaĹy, Ĺźe zwiÄ zki homoseksualistĂłw wymagajÄ innego prawa. Zasad aktualnie regulujÄ cych maĹĹźeĹstwo miÄdzy mÄĹźczyznÄ i kobietÄ nie moĹźna tu stosowaÄ, poniewaĹź pary homoseksualne tworzÄ zupeĹnie innÄ rzeczywistoĹÄ. Przytoczonej opinii wcale nie sĹuchano. Ostatecznie 21 kwietnia, wiÄkszoĹciÄ gĹosĂłw, Parlament zatwierdziĹ projekt ustawy, aby latem mogĹa ona wejĹÄ w Ĺźycie. Tekst zdoĹaĹ przejĹÄ, pomimo istniejÄ cego wĹrĂłd gĹosujÄ cych podziaĹu: oddano 183 gĹosy za, 136 przeciw (Partia Ludowa i niektĂłrzy chrzeĹcijaĹscy demokraci), przy 6 gĹosach wstrzymanych.
KorzyĹÄ polityczna Kraje europejskie, ktĂłre faktycznie postanowiĹy uznaÄ prawnie zwiÄ zki homoseksualne, w wiÄkszoĹci przypadkĂłw przyjÄĹy model francuski (umowa prywatna), lub model skandynawski (rejestr publiczny par), tworzÄ c w tren sposĂłb osobne narzÄdzie, odróşnione od maĹĹźeĹstwa. Nawet w Holandii i Belgii, jedynych krajach gdzie rozszerzono maĹĹźeĹstwo na pary homoseksualne, zachowano ograniczenia dotyczÄ ce pokrewieĹstwa i adopcji. Stanowisko RzÄ du hiszpaĹskiego jest tak wielkim wyĹomem, Ĺźe moĹźna je wytĹumaczyÄ tylko korzyĹciami politycznymi. Zapatero chce stworzyÄ wokóŠsiebie aurÄ âpostÄpowcaâ i zdaje siÄ byÄ przekonany, Ĺźe takim zabiegiem zdoĹa zatuszowaÄ niepowodzenia swojej polityki wewnÄtrznej i miÄdzynarodowej w dziedzinie wychowania, skandal negocjacji z ETA, czy zerwanie ugody z wiÄkszoĹciowym stronnictwem opozycji.
DziaĹanie totalitarne Opisany stan rzeczy spowodowaĹ, Ĺźe liczne organizacje katolickie zorganizowaĹy 18 czerwca w Madrycie manifestacjÄ. W rzeczywistoĹci, uznajÄ c prawnie maĹĹźeĹstwo gay, wielu osobom nie dano moĹźliwoĹci zajÄcia stanowiska w tej sprawie â aby nie uraziÄ wraĹźliwoĹci niektĂłrych homoseksualistĂłw. Stawia siÄ pytania âkim jestem, aby decydowaÄ, co jest wartoĹciowe, a co nie? CzyĹź nie istniejÄ pary heteroseksualne popeĹniajÄ ce bĹÄdy, albo ojcowie i matki, ktĂłrzy maltretujÄ wĹasne dzieci? Dlaczego homoseksualiĹci nie mogÄ byÄ dobrymi wychowawcami?â. Taka postawa nie uwzglÄdnia faktu, Ĺźe to, co siÄ dzieje jest zniszczeniem maĹĹźeĹstwa. Decyzja RzÄ du hiszpaĹskiego podejmuje sprawÄ maĹĹźeĹstwa bez najmniejszego dowartoĹciowania ludzkiej pĹciowoĹci. Jakby w rodzinie nie miaĹa znaczenia obecnoĹÄ mÄĹźa i Ĺźony, ojca i matki. To, co jest przedstawiane jako prawo homoseksualistĂłw jest przemocÄ prawa wobec tych, ktĂłrzy homoseksualistami nie sÄ , sprawiajÄ cÄ , Ĺźe zwiÄ zki maĹĹźeĹskie nie sÄ juĹź uznawane w swojej specyfice, ktĂłrÄ jest wĹaĹnie pluralizm pĹciowy. ZupeĹnie nie wziÄto pod uwagÄ ogromnych konsekwencji takiej decyzji, ktĂłra w praktyce zatwierdza, Ĺźe w Hiszpanii maĹĹźeĹstwo nie jest juĹź zwiÄ zkiem miÄdzy mÄĹźczyznÄ i kobietÄ . Skutki ukaĹźÄ siÄ spoĹeczeĹstwu wraz z powaĹźnymi wÄ tpliwoĹciami i zanikiem sumienia. ĹťÄ danie, aby w szkoĹach hiszpaĹskich uczono czegoĹ, co przeczy zdrowemu rozsÄ dkowi, naturze i doĹwiadczeniu caĹej historii ludzkoĹci jest posuniÄciem totalitarnym. |